W Barcelonie jestem przynajmniej raz każdego roku. Uwielbiam to miasto za panujący tutaj klimat wiecznych wakacji. Co prawda ostatnie protesty trochę zmieniły sytuację, ale mam nadzieję, że to tymczasowe i w końcu dogadają się ze sobą obie strony.

Samo miasto jest fantastyczne. Polecam poranny spacer La Ramblą od Placu Katalońskiego do portu Vell, a tam pyszną kawę w centrum handlowym Maremagnum. Siedząc przy oknie można podziwiać wpływające do portu oraz opuszczające go jachty.

Warte zobaczenie jest również znajdujące się obok oceanarium. Jest to jednak atrakcja na jeden raz. Później może już nudzić, o ile nie jesteś jakimś wielkim fascynatem morskich stworzeń.

Moim drugim ulubionym miejscem jest Plac Hiszpański (Plaça d’Espanya). Pięknie położony u podnóża Pałacu Narodowego z widowiskową Magiczną Fontanną.

Plac Hiszpański w Barcelonie

Ciekawostką są ruchome schody prowadzące na wzgórze. Dla niektórych to szczyt lenistwa, ale z drugiej strony rozwiązanie docenią starsze osoby zwłaszcza w gorący dzień, a jak wiadomo o taki w Hiszpanii nie trudno.

Na wzgórzu znajduje się kompleks sportowy wybudowany na potrzeby letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992. W jego skład wchodzi stadion olimpijski, baseny oraz hala widowiskowo-sportowa. Jest gdzie dreptać 🙂 Warto jednak zabrać ze sobą wodę, aby nie paść ze zmęczenia 🙂

Stadion Barcelona

Oczywiście to nie koniec atrakcji. Następnym punktem na naszej mapie powinna być Sagrada Família, czyli nadal budowany kościół według projektu Antoniego Gaudíego. Ta przepiękna budowla kładzie na kolana niemal każdego. Prawdziwe dzieło sztuki.

 Sagrada Família w Barcelonie

Dziedzictwo Gaudíego widoczne jest w wielu punktach miasta. Kolejnym przykładem jest park Güell z charakterystyczną bramą wejściową. W parku mieszkał przez pewien czas sam Gaudí. Aktualnie w jego domu znajduje się muzeum.

Park Güell - Barcelona

Barcelona to nie tylko zabytki i sport, to również wspaniałe i szerokie plaże. Do najpopularniejszych należą Barceloneta i Sant Sebastià. Ta druga zakończona słynnym szklanym wieżowcem o kształcie żagla.

Gdy jestem w Polsce lubię popatrzeć na moje ulubione miasto poprzez kamery internetowe np. te tutaj:

Kamery w Barcelonie

Na poniższej zaś widać jaka monumentalna jest Sagrada Familia:

http://www.sagradafamilia.tv/

Napiszcie w komentarzach co was najbardziej urzekło w Barcelonie, a co rozczarowało. Na pewno dużą niedogodnością są tłumy turystów oraz wysokie ceny noclegów. Niestety są to zjawiska typowe dla takich miejsc.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.