Mamy już maj. Lada moment rozpocznie się sezon wakacyjny i pojawiają się w głowie pytania.

Co z wakacjami w tym roku?

Pozwolą nad wyjechać za granicę nad morze czy nie?

Rezerwować już nocleg czy czekać do ostatniej chwili? A co jak ceny drastycznie wzrosną, a teraz są wyjątkowo atrakcyjne?

Na te pytania i wiele innych trudno odpowiedzieć. Mama nadzieję, że ograniczenia będą powoli zdejmowane i nie spędzimy tych najlepszych miesięcy roku w czterech ścianach wpatrzeni w ekran komputera bądź telewizora. Zwłaszcza w temperaturze 30+ stopni będzie to wyjątkowo przyjemne doznanie.

Jeszcze w zeszłym roku planowałem, że te wakacje spędzimy z rodziną w Portugalii. Tyle pozytywnych relacji słyszałem z tego kraju, że chciałem w końcu na własne oczy zobaczyć te piaszczyste plaże pomiędzy wysokimi skałami nad oceanem w Algarve.

Bardziej jestem skłonny tym razem wybrać się na dłużej nad nasze polskie morze. Ze względu na niewielką odległość, dotychczas nad Bałtyk wybieraliśmy się na jednodniowe wypady. Teraz rozmyślam o wakacjach w pobliżu Międzyzdrojów. Ten region pozostaje dla nas nadal nieodkryty. Ostatni raz byliśmy w okolicy, a dokładnie w Świnoujściu w 2010 roku. Jakby nie patrzeć to już 10 lat temu. Decyzja jeszcze ostatecznie nie podjęta.

Kamera świnoujście

Aktualnie w wolnym czasie oglądam liczne kamery nad morzem, a dokładnie plaże, porty oraz miejscowości turystyczne. Może któryś zachód słońca w kamerze przekona mnie do wyjazdu? Oczywiście, jeśli pozwolą nad w ogóle się ruszyć gdzieś dalej iż do najbliższego sklepu.

Pożyjemy – zobaczymy 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.